Sdílet na Facebooku

Toskánská vína – znáte jednotlivé značky

Sami vinaři označují Toskánské víno za jedno z nejlepších na světě, a protože nádherné obrázky vinic táhnoucích se po zdejších rozvlákněných kopečcích patří mezi typické ukázky koloritu Toskánské krajiny, tak jsme se pro vás rozhodli sepsat krátký seznam nejznámějších Toskánských vín s jejich stručnou charakteristikou. Až se sem tedy vydáte, tak určitě nezapomeňte alespoň nějaké značky i opravdu ochutnat.

Chianti Classico Je pravděpodobně tím nejznámějším a podle mnohých odborníků i nejlepším červeným vínem nejen tohoto kraje. Pochází z oblasti mezi Florencií a Sienou a má status DOGG.

Brunello di Montalcino – Je zase vínem, které se báječně hodí k červenému masu a ke zvěřině a jeho chuť pak opravdu naplno vynikne.


Vernaccia di San Gimignano – Je výjimečné už jen tím, že je jediným bílým toskánským vínem, pyšní se označením DOGG. Má krásnou zlatavou barvu, je suché až polosuché.

Nobile di Montepulciano – Není chutí tolik komplexní jako Brunello di Montalcino, ale je univerzálnější a hodí se k více pokrmům.

Chianti Rufina – Má údajně ze všech Toskánských vín nejbohatší strukturu chuti a od 18. století je považováno za nejkvalitnější chianti.

Vin Santo – Je sladké dezertní víno, které se vyrábí ze sušených hoznů. Jeho chuť zraje v dubových sudech.

Tignanello – Je velice komplexním vínem, které obsahuje 80 procent sangiovese, 15 procent cabernetu sauvignon a 5 procent cabernetu franc. Pochází z údolí řeky Pesa.

Carmignano – Je douhozrajícím a krásně vyváženým chianti s označením DOGG a s příměsí cabernetu.

Sassicaia di Bolgheri – Je klasickám cabernet sauvignon, který se velmi hodí jako archivní víno.

Morellino di Scansano – Je červeným vínem pyšnícím se značkou DOGG a obsahuje velké množství morellina.

Montecarlo bianco a Montecarlo rosso – Pocházejí z okolí Luccy a jedná se o dobrá stolní vína.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.