Sdílet na Facebooku

Marina di Cecina

Marina di Cecina je přímořské letovisko, která je vlastně čtvrtí středně velkého města Cecina (28.322 obyvatel). Jádro města Cecina je vzdáleného asi 2 kilometry ve vnitrozemí. Staré město a jeho přístavní část pak spojuje hlavní ulice Viale della Repubblica. Zajímavé je, že přístav i samotné město na severu ohraničuje stejnojmenná řeka Cecina. V zátoce při ústí řeky do moře se nachází i zdejší přístav, který slouží jen malým lodím.

Jinak samotná Marina di Cecina je hodně moderní a je na ní znát, že většina města byla postavena až ve 20. století. Žádné památky zde nehledejte, Marina je totiž hlavně letním odpočinkovým letoviskem.

Pláž je zde písčitá, dlouhá 1.5 kilometru a lemuje celé pobřeží letoviska. Nejblíže k pláži se nacházejí větší hotely. Velká část pláže je už proto rozebrána slunečníky. Kousek od moře se pak nachází apartmány a soukromé vilky a letní domy. Pokud by vás koupání v moři omrzelo, tak můžete využít i středně velký aquapark. Ten má dva velké bazény a asi 10 různých velkých tobogánů a skluzavek.

Do samotného města Cecina je to kousek a dá se sem v klidu dojít i pěšky. Historické jádro města sice není nikterak velké, ale je poměrně pěkné a útulné.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.comune.cecina.li.it.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.