Sdílet na Facebooku

Anghiari historická perla Toskánska

Anghiari je malé středověké městečko v Toskánsku v provincie Arezzo. Stejně jako celá provincie Arezzo je i město Anghiari situované ve vnitrozemí. Krajina je zde zvlněná Apeninským pohořím. Možná proto vás překvapí nadmořská výška města, která činí 429 metrů nad mořem. A když už jsme u toho moře, tak asi nevíte, že blíže je to odsud k Jadranu (cca 80 km) než k Tyrhénskému a Ligurskému moři (cca 120 km), které omývají Toskánsko.

Panorama města Anghiari

Anghiari je poměrně malé městečko. Žije zde jen něco kolem 6 tisíc obyvatel. To co ho však činí unikátním a jedinečným je jeho středověký charakter. Z jeho křivolakých uliček prudce klesajících z centrálního středověkého hradu doslova dýchá historická atmosféra.

Hrad a historické centrum Anghiari    Náměstíčko v městě Anghiari

Z památek, které zde určitě stojí za návštěvu vám doporučíme klášterní kostel z 10. století, dále kostel Sant Agostino z 15. století a Palazzo Comunale. Ve všech památkách jsou uložena cenná umělecká díla a vzácné historické předměty. Procházku můžete začít na hlavním bulváru Strada Provinciale della Libbia, který bezmála protíná celé město.

Jedna z malebných historickýh uliček města Anghiari

Za zmínku stojí také kostel Santo Stefano na úpatí kopce pochází z 6. století a je jedním z nejstarších kostelů tohoto kraje. Ostatně jméno Santo Stefano nese celá východní část města.

Jen pět kilometrů severně od města se nachází jezero Lago di Montedoglio.

Oficiální webové stránky města www.anghiari.it

Pohled z města do krajiny    Hrad Anghiari v noci

Komentáře jsou uzavřeny.