Sdílet na Facebooku

Pobřežní letovisko Forte dei Marmi

Forte dei Marmi je přímořské letovisko v provincii Lucca na samém severním okraji Toskánska. Město je jedním z hlavním center turistického ruchu. Žije zde 7 760 obyvatel, zásluhou turistů se ale tento počet každé léto přibližně ztrojnásobuje. Do města míří turisté především z  Florencie, Milána, Německa a Ruska.

Hlavní pobřežní molo ve Forte dei Marmi

Oblíbeným letoviskem se město stalo už na konci 18. století, kdy sem začaly jezdit bohaté rodiny z toskánského vnitrozemí. Záhy na to se město stalo oblíbené i mezi celebritami, pravidelně zde trávili dovolené například Thomas Mann, Enrico Pea, Aldous Huxley nebo Guglielmo Marconi. Grand Hotel ve Forte se stal důležitým místem pro setkávání evropské vysoké společnosti.

Velký rozvoj nastal po druhé světové válce, zejména pak v 60. letech, kdy přichází éra masového turismu. V té době zde bylo dokonce na 101 hotelů. Postupný tlak a důraz na větší kvality však vedl k tomu, že dnes se počet hotelů snížil na cca 60. Nicméně je nutné dodat, že se zase objevil trend kupování rekreačních domů k celoročnímu užívání.

Pláž ve Forte dei Marmi    Pevnost v centru města

Forte dei Marmi bylo postaveno na místě bývalého rašeliniště, což bylo velmi výhodné z vojenských důvodů. Město má jméno podle pevnosti, která se tyčí uprostřed hlavního náměstí. Ta byla postavena za velkoknížete Petra Leopolda, který se později v roce 1788 stal císařem Svaté říše římské Leopoldem II. Pevnost byla postavena takto u pobřeží kvůli obraně útokům z moře. Z dnešního pohledu se ale jedná spíše o malou strážní pevnůstku.

Pevnůstku byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože se jedná o největší pamětihodnost ve městě. Kdysi sloužila také jako poštovní úřad a dnes je zde muzeum satirické umění. Pevnost se nachází ve středu města, takže tento fakt můžete využít také ke krásné procházce. Každou středu se také okolo pevnůstky koná trh, který je velmi známý pro své velké slevy na značkové oblečení, kožené zboží a další výrobky.

Ulice v centru města Forte del Marmi

Forte dei Marmi nemá žádný vlastní přístav. Jen jedno dlouhé pobřežní molo, které je dostupné po hlavní silnici přímo od náměstíčka s pevností. Celé pobřeží města tvoří krásné, široké, písčité pláže. Panorama města dotváří pohoří Apeniny, které se zvedá v pozadí.

Více například na webu www.fortedeimarmi.it.

Poklidná ulice ve Forte    Ve městě je spousta obchodů a butiků

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.