Sdílet na Facebooku

Ostrov Elba ráj na zemi

Třetí největší italský ostrov vás okouzlí bohatou historií, nádhernými plážemi, členitým pobřežím, romantickými zálivy i průzračným mořem, které ukrývá neobyčejně pestrý podmořský svět. Ostrov Elba se díky mírnému středomořskému klimatu, malebné krajině, čisté přírodě a přátelským lidem stal jedním z nejvyhledávanějších turistických míst. Rozmanité území nabízí své půvaby nejen milovníkům přírody, historie a umění, ale také zájemcům o geologii a mineralogii. Nerostné bohatství, kterým Elba oplývá, zde těžily již nejstarší civilizace. V současnosti ale její obyvatelé dávají přednost rybolovu, pěstování ovoce a zeleniny.

Pobřeží Costa Gabbina na jihu Elby

Ostrov je bohatý na zajímavá místa prodchnutá historií i na malebná rybářská městečka s úzkými a strmými uličkami. K neobvykle půvabné atmosféře přispívá také to, že se turistická centra rozvíjejí kultivovaně a s ohledem na zachování podmanivé krásy ostrova.

Kouzlo ostrovních měst

Jedenáctitisícové hlavní město Portoferraio, známé již z dob antiky, je pozoruhodné propojením starobylého přístavu s moderním nábřežím. Dominantou města, ke které vede 137 schodů, je Napoleonova rezidence Villa Mulini s vojevůdcovou osobní malířskou sbírkou.

Porto Azzurro patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova a k druhému nejdůležitějšímu přístavu na Elbě. Rozkládá se na východním pobřeží u tmavomodrého zálivu. Najdeme zde majestátní bývalou vojenskou pevnost Longone, muzeum minerálů nebo spoustu obchůdku, útulných kaváren i restaurací na náměstí Piazza.

Pohled na přístav Porto Azzurro

Vinařské městečko Capoliveri má neobyčejný šarm, ukrytý v kouzlu své starobylosti. V jeho centru můžete navštívit kostel z 12. století nebo odpočívat na překrásných písčitých plážích.

Město na severu ostrova zvané Marciana Marina je protkáno vinicemi, ovocnými i zeleninovými zahradami. Pozoruhodnou památku tvoří nejstarší městská část zvaná Conote. Z města vede kabinová lanovka na nejvyšší vrchol ostrova – Monte Capanne (1019 m).

Toskánsko Vám svým půvabem učaruje. Zejména pak pobyt na ostrově Elba, kde najdete klid i pohodu, se pro Vás stane nezapomenutelným zážitkem a místem, kam se budete rádi vracet.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.