Sdílet na Facebooku

Kde nakupovat v Toskánsku a ceny

Velmi užitečnou informací pro všechny, kteří se chystají navštívit Toskánsko, určitě bude kam se mají vydat nakupovat a jaké jsou zde ceny. První co zmíníme je, že v Toskánsku se stejně jako ve zbytku Itálie platí Eurem. Je tak nutné si směnit všechny peníze a následně i počítat se zdejší vyšší cenovou hladinou. V Itálii je skutečně většina základních potravin dražší, než u nás.

Velmi výhodné nákupy poskytují velké obchodní řetězce a místní supermarkety. Jako například Carrefour, který známe i od nás. Tyto velké prodejny jsou v Toskánsku celkem čtyři a to v největších městech. Velkou výhodou je, že mají i vyloženě místní Toskánský koutek s místními specialitami. Otevřeno po celý den, a jedny z nejvýhodnějších cen, tím končí výčet všech výhod velkých nákupních center, které určitě patří mezi nejlepší možnosti volby.

Ve srovnání s nimi dopadají menší supermarkety a samoobsluhy, na které narazíte v každém jen trochu větším městem, o něco hůře. Oproti velkým obchodním centrům, však tyto obchody nabízejí například domácí těstoviny, olej, domácí krajové speciality a jiné další pochoutky. Většinou mají také příjemný a ochotný personál, který obchodům davá lepší a osobnější atmosféru.

V těch nejmenších obchodech – většinou v zelenině či ovoci – nás pak pro změnu mohou mile překvapit v košíku vyskládané čerstvé hřiby, které jsou zde v malém množství nabízeny a za které si trochu připlatíme, ale bývají vždy zdravé a očištěné.

Poslední možností zůstávají místní trhy. Které lákají nejenom svou atmosférou, ale i zaručeně čerstvými potravinami, včetně místních specialit jako víno a sýry. Mimo to zde bývají potraviny většinou levné a přímo od místních zemědělců. Pokud se tedy chcete nějakého takového trhu zúčastnit můžete si přímo zde na těchto stránkách Villasangiorgio zjistit kdy a kde se konají.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.