Ostrov Elba ráj na zemi

Třetí největší italský ostrov vás okouzlí bohatou historií, nádhernými plážemi, členitým pobřežím, romantickými zálivy i průzračným mořem, které ukrývá neobyčejně pestrý podmořský svět. Ostrov Elba se díky mírnému středomořskému klimatu, malebné krajině, čisté přírodě a přátelským lidem stal jedním z nejvyhledávanějších turistických míst. Rozmanité území nabízí své půvaby nejen milovníkům přírody, historie a umění, ale také zájemcům o geologii a mineralogii. Nerostné bohatství, kterým Elba oplývá, zde těžily již nejstarší civilizace. V současnosti ale její obyvatelé dávají přednost rybolovu, pěstování ovoce a zeleniny.

Pobřeží Costa Gabbina na jihu Elby

Ostrov je bohatý na zajímavá místa prodchnutá historií i na malebná rybářská městečka s úzkými a strmými uličkami. K neobvykle půvabné atmosféře přispívá také to, že se turistická centra rozvíjejí kultivovaně a s ohledem na zachování podmanivé krásy ostrova.

Pokračování článku »

Toskánsko a jeho středozemní ostrovy

Toskánsko není jenom zvlněná romantická krajina, ale samozřejmě i nádherné Středozemní moře, ve kterém se hned nedaleko pobřeží nachází několik menších ostrovů a ostrůvků. Toskánské ostrovy jsou součástí národního parku Parco Nazionale Arcipelago Toscano. Jedná se o souostroví v Tyrhénském a Ligurském moři a nachází se mezi Korsikou a Apeninským poloostrovem. Některé ostrovy už určitě znáte a možná o tom ani nevíte, jedná se tedy o ostrovy Elba, Ostrov Montecristo, Ostrov Gorgona, Ostrov Capraia, Ostrov Pianosa, Ostrov Giglio, Ostrov Giannutri a některé další menší ostrovy.

Pokračování článku »