Toskánsko – květina Itálie

Srdečně vítáme všechny návštěvníky tohoto webu! Právě jste se ocitli na stránkách věnovaných Toskánsku, což je jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí v Itálii. Toskánsko se nachází ve střední Itálii na pobřeží Tyrhénského moře a je obklopené hned několika malými ostrůvky. Daleko ale nejsou ani velké ostrovy středomoří jako Korsika, Sardinie a Sicílie, na které ostatně jezdí pravidelně trajekty z Livorna (nejdůležitější přístav Toskánska). Toskánsko je opravdu nádhernou částí Itálie, která nabízí daleko více, než Čechy obvykle navštěvované pobřeží Jaderské moře.

Právě z toho důvodu vznikl i tento web, aby poskytoval důležité a zajímavé informace o Toskánsku a propagoval tento region. Jak už jsme zmínili v předchozích řádcích, v Toskánsku naleznete zde snad úplně všechno. Nádhernou krajinu zvlněnou do mírných kopečků, která je poseta vinicemi a rozkvetlými loukami. Dále pak nádherné čisté Tyrhénské moře s nespočtem větších či menších ostrůvků. Ale v neposlední řadě ale i kraj s bohatou historií a kulturou. Právě ve zdejších bohatých městech se zrodili mnohé umělecké slohy jako například renesance. Vždyť takovou Pisu, Florencii, Luccu nebo Livorno musí znát opravdu každý.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu těchto webovýc hstránek o Toskánsku, ale následně i pak tu skutečnou při vaší dovolené.

Něco málo o Toskánsku a jeho atmosféře

Toskánsko je opravdu jedinečný kraj, ve kterém se díky ideálnímu podnebí snoubí neuvěřitelná přírodní rozmanitost, kterou nenajdete nikde jinde na celém Apeninském poloostrově s bohatou kulturou. Zároveň se jedná o kraj s bohatou historií sahající až do dob starověku a antiky a později také kolébku renesance, neboli věku rozumu, který pomohl změnit lidstvo k lepšímu.

Stačí se porozhlédnout po Toskánské krajině a spatříte obrazy, které jakoby vypadli z pláten renesančních mistrů: typické vinice, olivové háje, nebo středověká města na vyvýšených pahorcích. Právě v době renesance zde působili takový mistři jako Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Masaccio, Bruneleschi, Donatello a další.

Pokračování článku »