Video – města v Toskánsku

Už v předchozím článku jsme vám představili pár velmi pěkných videí reprezentujících Toskánsko jako region. Nyní jsme se rozhodli zaměřit jenom na největší a nejznámější města Toskánska, protože každou oblast vždy reprezentují především lidé, kteří zde žijí. O Italech má asi každý představu jací jsou, pojďme se ale podívat přímo na krátká videa z jednotlivých důležitých měst Toskánska. Ještě doplníme, že videa jsou opět uloženy na serveru youtube.com a pokud máte tip nebo chcete přispět vlastním videem, tak můžete odkaz zanechat v komentářích.

Livorno

(založeno roku 1571, dnes 160.000 obyvatel) – Livorno je jeden z nejdůležitějších námořních i průmyslových přístavů Itálie. Pravidelně odtud vyjíždějí lodě na nedaleké ostrovy jako Korsika, Elba, Capri, Sardinie i trajeky do dalších měst jako Marsaille, Neapol, Janov a dalších. Hned vedle obrovského moderního přístavu je stará historická pevnost. Jinak Livorno láká svou přívětivou atmosférou a typicky italsky úzkými ulicemi.

Pokračování článku »

Zajímavá videa z romantického Toskánska

Toskánsko je asi nejhezčí částí Itálie. Přemýšleli jsme proto, jak vám ho představit co nejlépe a kromě spousty textů a obrázků, které naleznete na těchto stránkách, jsme se rozhodli umístit sem i pár pěkných videí, které se nám podařilo objevit. Všechny videa jsou umístěny na serveru youtube.com a zde doplněny krátkým komentářem. Pokud máte nějaké vlastní pěkné video nebo víte o nějakém dalším, tak můžete využít diskuzi pod tímto článkem a zanechat na něj odkaz. Přejeme vám příjemnou zábavu při sledování videí.

Toskánsko, víno a krajina (délka: 4:53) – V logu těchto stránek se prezentujeme nádhernou zelenou Toskánskou krajinou, proto jsme si jí vybrali i jako téma prvního videa. Uvidíte v něm něco z Toskánské krajiny, zdejších farem a vinic.

Pokračování článku »