Sdílet na Facebooku

Video – města v Toskánsku

Už v předchozím článku jsme vám představili pár velmi pěkných videí reprezentujících Toskánsko jako region. Nyní jsme se rozhodli zaměřit jenom na největší a nejznámější města Toskánska, protože každou oblast vždy reprezentují především lidé, kteří zde žijí. O Italech má asi každý představu jací jsou, pojďme se ale podívat přímo na krátká videa z jednotlivých důležitých měst Toskánska. Ještě doplníme, že videa jsou opět uloženy na serveru youtube.com a pokud máte tip nebo chcete přispět vlastním videem, tak můžete odkaz zanechat v komentářích.

Livorno

(založeno roku 1571, dnes 160.000 obyvatel) – Livorno je jeden z nejdůležitějších námořních i průmyslových přístavů Itálie. Pravidelně odtud vyjíždějí lodě na nedaleké ostrovy jako Korsika, Elba, Capri, Sardinie i trajeky do dalších měst jako Marsaille, Neapol, Janov a dalších. Hned vedle obrovského moderního přístavu je stará historická pevnost. Jinak Livorno láká svou přívětivou atmosférou a typicky italsky úzkými ulicemi.


Lucca

(založeno 180 př.n.l, dnes 85.000 obyvatel) – Lucca je opravdu unikátních a krásným městem. O tom svědčí už datum jeho založení v dobách antiky. Dlouhou dobu tedy bylo považováno za hlavní město Toskánska. Dnes je město známé díky hradbám a svému amfiteátru. Lucca je jedním z nemnoha italských měst, které si uchovalo ještě zachovalé hradby a zachovalé historické centrum.

Florencie

(založeno 59 př.n.l, dnes 365.000 obyvatel) – Nádherné historické město, které je považováno za dnešní hlavní město Toskánska a jedno z nejhezčích měst v Itálii. Zámožný rod Medičejských ho vyšperkoval téměř k dokonalosti a dnes se centrum města skládá prakticky z jedné památky vedle druhé, včetně unikátního krytého mostu s malými obchůdky Ponte Vecchio.

Pisa

(založena 1.300 př.n.l, dnes 85.000 obyvatel) – Pisa je nejenom nádherným městem se světoznámou šikmou věží, ale i jedním z nejstarších měst v oblasti. Vždyť historie Pisy se začala psát už 1.300 let před našim letopočtem. Tedy celých 550 let před založením Říma! Pisu rozhodně doporučujeme navštívit, nejenom kvůli šikmé věži, ale i kvůli nádhernému areálu, ve kterém leží.

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.